مدیریت چیست ‍

مدیریت چیست؟ برای مدیریت تعریف‌های گوناگونی از ابعاد مختلف ارائه شده است. اگر مدیریت فرآیندی باشد که مدیر برای تحقق هدف‌های سازمان آن را پی می‌گیرد، تعریف فرآیندی ارائه می‌شود.

 مدیریت چیست ‍

در ابتدا برای شناخت هر چه بیشتر مدیریت لازم است با مفهوم سازمان آشنا بشویم:

 سازمان:

سازمان عبارت است از گروهی متشکل از دو یا چند فرد که در محیطی به صورت منظم و از پیش تعیین شده برای دستیابی به اهداف گروهی، با یکدیگر همکاری می‌کنند. (بووی) در این تعریف به دو مفهوم کلیدی بسیار مهم باید توجه داشته باشیم: ساختار منظم و از پیش تعیین شده و اهداف گروهی. اگر افراد یا گروه اهداف معینی نداشته باشند یا فاقد ساختار مشخص برای دستیابی به اهدافشان باشند فقط یک گروه تشکیل می‌دهند نه یک سازمان.

سازمان‌ها با توجه به اهداف اولیه‌ای که دارند به انواع مختلف تقسیم می‌شوند:

۱- سازمان های انتفاعی و غیرانتفاعی.

سازمان‌های انتفاعی سازمان‌هایی هستند که با هدف کسب سود تشکیل می‌شوند. این سازمان‌ها ممکن است یک مالک و یا چندین هزار صاحب سهام داشته باشند. اکثر موسسه‌های تجاری جزء این دسته از سازمان‌ها محسوب می‌شوند.
سازمان‌های غیر انتفاعی معمولا، به جای کسب سود، با اهداف اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و سیاسی تشکیل می‌شوند. مانند اتحادیه‌های کارگری، انجمن‌های مذهبی، موسسه‌های خیریه، صندوق‌های قرض‌الحسنه، سازمان‌های دولتی و مانند آن‌ها.

۲- تولیدی و خدماتی.

سازمان‌های تولیدی از مواد خام یا اولیه برای تولید کالاها استفاده می‌کنند، مانند کارخانه‌های تولید کفش، تلویزیون، اتومبیل، شکلات و مداد. این کالاها و معمولاً محسوس و ملموس هستند و مشتری می‌تواند آن‌ها را به راحتی ارزیابی کند. اما سازمان‌های خدماتی، خدمات ارائه می‌دهند. فعالیت‌هایی از قبیل امور مالی، مشاوره‌ی حقوقی، خدمات پزشکی، آموزش و مراقبت‌های بهداشتی خدمات محسوب می‌شوند. این خدمات ملموس نیستند و از نظر فیزیکی نیز قابلیت اندازه‌گیری ندارند.

برخی سازمان‌ها هم تولیدی و هم خدماتی هستند، مانند کارخانه‌های اتومبیل‌سازی که خدمات تعمیراتی نیز به مشتریان ارائه می‌دهند.

۳- سازمان‌های دولتی و خصوصی.

سازمان‌ها از نظر مالکیت نیز به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می‌شوند. برخی سازمان‌ها مانند ذوب آهن، فولاد، مخابرات و مانند آن‌ها در ایران دولتی محسوب می‌شوند زیرا دولت آن‌ها را کنترل می‌کند. برخی سازمان‌های دیگر مانند شرکت‌های خصوصی چون به جای کنترل دولت توسط افراد یا بخش غیردولتی کنترل می‌شوند به آن‎ها سازمان‌های خصوصی گفته می‌شود. (اقتباس از بووی)

همه‌ی سازمان‌ها اعم از رسمی و غیررسمی، کوچک و بزرگ، و جز آن دارای عوامل مشترکی به شرح زیر هستند:

۱- هدف یا منظور:

روشن‌ترین عامل برای تشکیل هر سازمانی اهداف آن سازمان است. بدون هدف هیچ دلیلی برای تشکیل سازمان وجود ندارد. هدف ها متفاوت هستند، به طور مثال: پیروزی در بازی‌های قهرمانی، تولید یک محصول، اجرای یک خدمت و مانند آن‌ها.

۲- برنامه:

سازمان‌ها برای نیل به اهداف خود برنامه‌هایی را تنظیم می‌کنند. آن‌ها بدون برنامه نمی‌توانند فعالیت موثری داشته باشند. به طور مثال: نوع و میزان تمرین‌های قبل از مسابقه، ساخت محصولی خاص و تبلیغ کردن برای محصول قابل فروش منابع باشد.

۳- منابع:

سازمان‌ها برای نیل به اهداف و اجرای برنامه‌هایشان باید منابعی در اختیار داشته باشند و آن‌ها را به فعالیت‌های مورد نظر اختصاص دهند. مانند: یک زمینه بازی، پول برای پرداخت دستمزد و خرید مواد، استخدام نیروی انسانی واجد شرایط و مانند آن‌ها.

۴- مدیر:

سرانجام، سازمان‌ها برای نیل به اهداف و اجرای برنامه‌ها و تامین منابع به مدیرانی نیاز دارند که آن‌ها را در این جهت هدایت کنند. مانند: مربی، سرپرست تولید، مدیر فروش و جز آن‌. سازمان بدون مدیر نمی‌تواند اهدافش را محقق سازد و از هم می‌پاشد. (اقتباس از استونر)

حال به تعریف مدیریت بپردازیم

مدیریت چیست؟

برای مدیریت تعریف‌های گوناگونی از ابعاد مختلف ارائه شده است. اگر مدیریت فرآیندی باشد که مدیر برای تحقق هدف‌های سازمان آن را پی می‌گیرد، تعریف فرآیندی ارائه می‌شود.
مدیریت عبارت است از فرآیند برنامه‌ریزی، سازماندهی، هدایت و نظارت بر کار اعضای سازمان و کاربرد کلیه‌ی منابع قابل دسترسی برای رسیدن به هدف‌های تعیین شده‌ی سازمان. (استونر)
در جای دیگری مدیریت به صورت فرآیند دستیابی به هدف‌های سازمانی با همکاری افراد، از طریق آنان و سایر منابع سازمانی تعریف شده است. این تعریف سه ویژگی دارد که بر اساس آن مدیریت (۱) مجموعه‌ای فرآیندی از فعالیت‌های مستمر و مرتبط است، (۲) متمرکز بر تحقق اهداف سازمانی است و (۳) از طریق همکاری با افراد و استفاده از سایر منابع سازمانی به این اهداف دست می‌یابد. (سرتو)
مدیریت به عنوان «هنر انجام دادن کارها به وسیله‌ی دیگران» نیز تعریف شده است. زیرا مدیران با اتخاذ تدابیری برای انجام کارها توسط دیگران و نه شخص مدیر به اهداف سازمان نایل می‌شوند. (هل ریگل)

۰ پاسخ به " مدیریت چیست ‍"

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

          

درباره ما

موسسه آموزش عالی آزاد گسترش مدیریت دارای مجوز رسمی از وزارت علوم ایران جهت برگزاری دوره های مدیریتی و زبان در جهت توسعه و پیشرفت علمی فعالیت مینماید 

آدرس و شماره تماس موسسه:

دفتر مرکزی

تهران میدان ولیعصر -پایین تر از سفارت عراق -بن بست صدف -موسسه آموزش عالی آزاد گسترش مدیریت تهران

تلفن :-02188905800-02188908574-02188913000

دفتر سیدخندان

تهران نرسیده به پل سیدخندان جنب کوچه‌ی مهاجر پلاک ۸۹۸

تلفن : ۰۲۱۸۸۵۱۰۴۹۵

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گسترش مدیریت تهران می باشد
X