قدرت کلمات و یک قدرت جهانی

در میان کسانی که زبان انگلیسی را به عنوان زبان اول یا دوم یاد می گیرند ، و در دامنه کاربردها و سازگاری با وظایف عمومی و خاص ، انگلیسی مهمترین زبان دنیای امروز است. این زبان مادری چند صد میلیون نفر است. هنر کلامی غنی ، کارهای برجسته در علم و بورس تحصیلی و نقش عمده در تجارت و فرهنگ بین الملل باعث شده است که زبان انگلیسی به  عنوان بیشترین زبان دوم در دنیا آموزش داده شود.

قدرت کلمات و یک قدرت جهانی

در میان کسانی که زبان انگلیسی را به عنوان زبان اول یا دوم یاد می گیرند ، و در دامنه کاربردها و سازگاری با وظایف عمومی و خاص ، انگلیسی مهمترین زبان دنیای امروز است. این زبان مادری چند صد میلیون نفر است. هنر کلامی غنی ، کارهای برجسته در علم و بورس تحصیلی و نقش عمده در تجارت و فرهنگ بین الملل باعث شده است که زبان انگلیسی به  عنوان بیشترین زبان دوم در دنیا آموزش داده شود.

انگلیسی زبان اول خیلی از  افراد در ماندارین چین نیست. اما بسیاری از افراد به این زبان صحبت می‌کنند. در آمریکای شمالی ، اروپا ، آسیا ، آفریقا و جاهای دیگر ، این زبان رسمی بسیاری از ملل است ، و همچنین برخی جاهایی که انگلیسی زبان اول بیشتر مردم نیست.

واژگان عظیم انگلیسی

 تاریخچه ای با اهمیت سیاسی بسیار و همچنین خاصیت زبانی خاص ، واژگان عظیمی را به انگلیسی اختصاص داده است. سومین فرهنگ لغت بین المللی جدید وبستر حاوی ۴۶۰،۰۰۰ کلمه است و اینها شامل بسیاری از اصطلاحات فنی نیست که فقط در فرهنگ نامه های تخصصی برای زمینه های خاص استفاده می شوند ، یا نئوشناسی، کلمات جدیدی که ذکر نمی شود ، همه اسم‌های جمع معمولی ، حالات مختلف افعال به صورت حال و اشکال گذشته آن‌ها و کلمات دیگر که از این کلمات گرفته شده اند. هیچ زبان دیگری در تعداد واژگان عمومی، به تعداد واژگان انگلیسی نزدیک نمی شود. آلمانی با کمتر از ۲۰۰۰۰۰ کلمه، رتبه دوم کمترین تعداد لغت را دارد. به گفته رابرت کلایبورن ، در کتات زبان مادری شگفت انگیز ما: زندگی و دوره‌های زبان انگلیسی (نیویورک: Times Books ، ۱۹۸۳) بزرگترین فرهنگ لغت فرانسوی دارای حدود ۱۵۰۰۰۰ کلمه است و یک فرهنگ لغت روسی شاید ۱۳۰۰۰۰  کلمه داشته باشد.

اندازه واژگان انگلیسی

اندازه واژگان انگلیسی مزایای فوق العاده ای دارد. در حالی که ممکن است هر مفهومی به هر زبانی قابل بیان باشد ، یک زبان می تواند با ارائه یا عدم ارائه کلمات مناسب روند کار را آسان تر یا سخت تر کند. با توسعه و پیشرفت موجود در زبان انگلیسی ، انگلیسی زبانان نسبت به بقیه کسانی که به زبان‌های دیگر صحبت می‌کنند قادرند به صورت واضح و مختصر منظور خود را بیان کنند، این که آیا کسی از این مزیت به نفع خود استفاده می کند یا خیر ، تا حدودی به خود فرد بستگی دارد. اما گویندگانی که دارای درک بهتری از کلمات هستند می توانند چیزهای متفاوت و ماهرانهتری ( اغلب مؤثرتر) را نسبت به دیگران بگویند.

گفتار و خواندن و نوشتن

در مواردی از این دست ، تفاوت بین موفقیت و شکست اغلب به این معناست که ما چقدر خوب توانائی صحبت کردن و درک گفتار و خواندن و نوشتن را به دست آورده ایم. قدرت بیان زبان بسیار زیاد است و هر بار که یک کلمه، معنی جدیدی به دست می آورد ، غنای زبان افزایش می یابد. این ممکن است باعث تعجب شما شود که چرا مردم از استفاده جدید از زبان شکایت می کنند. به نظر می رسد برخی هر پیچش جدیدی در زبان را به عنوان نشانه‌ای از نزول تلقی می‌کنند و نسبت به آن واکنش نشان می دهند ، اما زبان دائم در حال رشد است و این دیدگاه تغییر می‌کند.

فرهنگ لغت

حجم عظیمی از واژگان انگلیسی نیز معایب خود را دارند ، همانطور که ما می‌دانیم هر بار که  معنی لغتی را نمی‌دانیم مجبور می شویم از یک فرهنگ لغت استفاده کنیم و به جستوجوی آن بپردازیم. زبانی که واژگانش به اندازه زبان انگلیسی غنی باشد، سرشار از شگفتی است ، اما می‌تواند شگفت‌انگیزتر باشد زمانی که متوجه شویم ممکن است غنی بودن این زبان همیشه در حال افزایش باشد ، هنگامی که ما برای اولین بار کلمات و معانی آنها را می آموزیم ، یک فشار بالقوه دردناک به ما وارد می‌شود.

خلاصه اینکه ، انگلیسی به صورت فوق العاده‌ای با کلمات همراه شده است. به همان اندازه‌ای که زبان حال حاضر متنوع است ، عرضه کلمات در حال افزایش است ، و معانی آنها در زمان تغییر می یابد تا کاربردهای جدید را منعکس کند.

۰ پاسخ به "قدرت کلمات و یک قدرت جهانی"

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

          

درباره ما

موسسه آموزش عالی آزاد گسترش مدیریت دارای مجوز رسمی از وزارت علوم ایران جهت برگزاری دوره های مدیریتی و زبان در جهت توسعه و پیشرفت علمی فعالیت مینماید 

آدرس و شماره تماس موسسه:

دفتر مرکزی

تهران میدان ولیعصر -پایین تر از سفارت عراق -بن بست صدف -موسسه آموزش عالی آزاد گسترش مدیریت تهران

تلفن :-02188905800-02188908574-02188913000

دفتر سیدخندان

تهران نرسیده به پل سیدخندان جنب کوچه‌ی مهاجر پلاک ۸۹۸

تلفن : ۰۲۱۸۸۵۱۰۴۹۵

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گسترش مدیریت تهران می باشد
X