فرق DBA با دکترای مدیریت چیست؟

فرق DBA با دکترای مدیریت چیست؟

فرق DBA با دکترای مدیریت

فرق DBA با دکترای مدیریت چیست؟

فرق DBA با دکترای مدیریت تا حدود زیادی مشخص است. DBA مخفف عبارت Doctor of Business administration به معنای دکتری مدیریت حرفه ای کسب و کار است و در واقع دوره تکمیلی ام بی ای است. اما هر چند در لغت به معنای دکترای مدیریت است اما تفاوت هایی با آن دارد:

تمرکز D.B.A  بر موضوعات کاربردی است

دکترای مدیریت و هم DBA هر دو رشته های تحقیق محور هستند. به عبارتی بخش عمده‌ مقطع DBA مانند مقطع PhD صرف تحقیق می‌شود. اما تفاوت اصلی PhD و DBA در این است در PhD تحقیق ها بر موضوعات تئوریک و در DBA بر موضوعات کاربردی متمرکز است.

بیشتر بخوانید: مدیریت حرفه ای کسب و کار (DBA) چیست؟

مخاطبانش فرق دارند(فرق DBA با دکترای مدیریت چیست؟)

مخاطبان دوره DBA مدیرانی با سابقه بوده که به دنبال ارتقای مهارتهای حرفه ای مدیریتی خود می باشند در حالیکه مخاطبان دوره های تخصصی دکترای مدیریت، فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد رشته های مدیریتی میباشند که با علایق تحقیق و پژوهش در زمینه علوم مدیریتی وارد دوره PhD میشوند.

دوره DBA

هدفش ارتقای مهارت های مدیران است

هدف دوره های مهارتی DBA ارتقای مهارتهای مدیران ارشد کسب و کار که سالها تجربه کار در صنایع مختلف را دارند میباشد. سرفصلهای آموزشی این دوره ها به گونه ای طراحی شده که دانشپذیر بیش از آنکه با تئوری های صرف آشنا شده و در مورد توسعه آنها تحقیق و پژوهش انجام دهد، نحوه کاربرد این تئوری ها در دنیای واقعی و در مواقع بحران را آموخته و توانمندی های رهبری سازمانی خود را ارتقا دهد.

بیشتر بخوانید: دوره آموزشی مدیریت راهبردی کسب و کار DBA

برای توسعه کسب و کار است!

برخی مراکز آموزشی درس‌های مدیریت خود را به دو بخش تقسیم می‌کنند و بخشی را تحت عنوان MBA و بخشی را تحت عنوان DBA ارائه می‌دهند. در این صورت می‌توان گفت که DBA در توسعه کسب و کار نقش دارد.
در حالی که اهمیت دکترای مدیریت در توسعه «دانش» کسب و کار است و نه مستقیماً توسعه کسب و کار.

خیلی جاها فرقی با هم ندارند!

در مدیریت بیزنس D.B.A. و Ph.D. بیشتر اوقات مشابه هم هستند . به همین دلیل وزارت آموزش ایالات متحده و بنگاه ملی علوم امریکا D.B.A. و Ph.D. را معادل یکدیگر می دانند و تفاوتی بین آنها قائل نمی شوند .مقالات مرتبط

۰۳ مهر ۱۳۹۸

۰ پاسخ به "فرق DBA با دکترای مدیریت چیست؟"

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

          

درباره ما

موسسه آموزش عالی آزاد گسترش مدیریت دارای مجوز رسمی از وزارت علوم ایران جهت برگزاری دوره های مدیریتی و زبان در جهت توسعه و پیشرفت علمی فعالیت مینماید 

آدرس و شماره تماس موسسه:

دفتر مرکزی

تهران میدان ولیعصر -پایین تر از سفارت عراق -بن بست صدف -موسسه آموزش عالی آزاد گسترش مدیریت تهران

تلفن :-02188905800-02188908574-02188913000

دفتر سیدخندان

تهران نرسیده به پل سیدخندان جنب کوچه‌ی مهاجر پلاک ۸۹۸

تلفن : ۰۲۱۸۸۵۱۰۴۹۵

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به گسترش مدیریت تهران می باشد
X